WWD Commisioners November, 2018 

Commissioners (L-R): Dale Knapinski, Tim Schriever, Pamela J. Maloney, Karen Steeb, and Chuck Clarke  

 

 

Karen Steeb, Position No. 1
(425) 487- 4153
 
Appointed - June 7, 2005
Re-elected - 2011 & 2017
Term Expires - December 31, 2023
    
Dale Knapinski, Position No. 2
(425) 487-4155
                                       
Elected - 2013
Re-elected 2019
Term Expires - December 31, 2025
Pam Maloney, Position No. 3
(425) 487-4152
 
Elected - 2015
Term Expires - December 31, 2021
Chuck Clarke, Position No. 4
(425) 487-4151
 
Appointed - October 16, 2018, Elected 2019
Term Expires December 31, 2021
 
Tim Schriever, Position No. 5
(425) 487-4154
Elected - 2017
Term Expires - December 31, 2023